PIAP ZUSN

Adres:

 

SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ
PIAP ZUSN

ul. Stefana Batorego 107

87-100 Toruń
obrusn@obrusn.pl

KRS nr 0000024396
REGON: 000035257
NIP: 525-000-88-15 

 

 

  Szczegółowy zakres działalności

  • projektowanie i wykonywanie specjalnych maszyn wieloosiowych sterowanych numerycznie;
  • usługi cięcia i frezowania wielkogabarytowego.
  • projektowanie i wykonywanie technicznych środków automatyzacji: zrobotyzowanych stanowisk technologicznych, manipulatorów, pozycjonerów, modułów i podzespołów funkcjonalnych dla automatyki;
  • projektowanie i wykonywanie specjalnych konstrukcji mechanicznych w oparciu o profile aluminiowe Item.
  • dobór i sprzedaż motoreduktorów, przekładni mechanicznych firmy WARVEL i przekładni planetarnych firmy TRAMEC, PARKER.
  • projektowanie, badania i budowa aplikacji z  przemiennikami częstotliwości, serwonapędami dla silników bezszczotkowych, regulatorami prądu stałego, sterownikami położenia oraz układami łagodnego rozruchu silników elektrycznych;
  • projektowanie układów elektrycznych, napędowych oraz montaż szaf sterowniczych wg. projektów własnych i na zlecenia klientów;
  • sprzedaż komponentów napędowych takich jak przemienniki częstotliwości, układy prądu stałego i serwonapędy oraz silniki w oparciu o współpracę z firmą PARKER (SSD Drives);

Opis historyczny:

obrusnOśrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Sterowania Napędów w Toruniu został utworzony zarządzeniem nr 87/Org/72 Ministra Przemysłu Maszynowego z dnia 26 lipca 1972 roku.

Ośrodkowi postawiono zadanie prowadzenia badań naukowych i prac badawczo-rozwojowych w dziedzinach: napędów elektrycznych, przeciwwybuchowej aparatury elektrycznej w obudowach ognioszczelnych oraz urządzeń sterowiczo-rozdzielczych.

Do zadań Ośrodka należało również opracowywanie nowych metod wytwarzania zaprojektowanych wyrobów oraz prowadzenie prac związanych z automatyzacją i robotyzacją procesów technologicznych.

W latach 1972-1984 jedynym odbiorcą prac Ośrodka były Pomorskie Zakłady Aparatury Elektrycznej "APATOR" w Toruniu.

W latach 1985-1990 Ośrodek przy poparciu Ministra Przemysłu rozwinął badania i opracowania urządzeń dla automatyzacji procesów technologicznych. W tych latach Ośrodek był koordynatorem i głównym wykonawcą Resortowego Programu Badawczo-Rozwojowego "Aplikacje robotów przemysłowych".

W ramach RPBR w Ośrodku opracowano systemy stołów obrotowych, manipulatorów i innych urządzeń niezbędnych do zastosowania robotów przemysłowych. Wdrożono w różnych zakładach ponad 30 zrobotyzowanych stanowisk technologicznych. Pod koniec lat 80-tych i na poczatku 90-tych automatyzacja produkcji, a przede wszystkim robotyzacja, została znacznie ograniczona w polskim przemyśle z powodu braku środków finansowych.

Nową działalność Ośrodek rozpoczął od 01.stycznia 1991 roku w nowo wybudowanej własnej siedzibie. Od tej pory Ośrodek całkowicie samodzielnie określał i realizował swoje plany działalności badawczo-rozwojowej, produkcyjnej oraz ekonomiczno-finansowej.

Od dnia 1 stycznia 2011 roku Ośrodek Badawczo Rozwojowy Urządzeń Sterowania Napędów w Toruniu na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27.12.2010 roku stanowi oddział zamiejscowy Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów w Warszawie.

 

Od dnia 1 kwietnia 2019 roku Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP współtworzy Sieć Badawczą Łukasiewicz – tworzy ją jako jeden z 38 podmiotów.

 

 

 To już ponad 40 lat naszej działalności!

NASI PARTNERZY

brusatori logo 220 90colombo logo 220 90Logo Item partner parker logo 220 90rofin logo 220 90varvel logo 220 90
Home Firma PIAP ZUSN w Toruniu

Wsparcie techniczne

Czynne Poniedziałek - Piątek, 6:30 - 14:30

2020 © ŁukaSIEWICZ- INSTYTUT PIAP ZUSN  Wszelkie prawa zastrzeżone